locatoweb

21. březen 2024
Autor: Robert
Zobrazení: 477

V životě lidském jsou dny, kdy je líp a kdy je hůř. Dny, kdy je člověk veselý, plný energie, září radostí a energicky se vrhá do nových zážitků a dny, kdy by raděj nikoho neviděl, je smutný a nic mu nevychází. Dny, kdy se staví a budují nové věci a dny, kdy se nedaří a místo budování se musí něco starého zbourat. 
A stejně tak jsme dopadli se stodolou.

19. březen 2024
Autor: Robert
Zobrazení: 361

Když už má člověk zahradu, třeba by na ní taky chtěl někdy přespat, aby nemusel furt v noci potmě lesem odjíždět pryč a odtahovat přejeté srnky z předního skla auta. Když není nic jiného, dalo by se asi spát ve stanu, ale ten malý, co máme, je tak sotva na občasné přespání na motorce. Co kdybychom si tedy pořídili nový, větší, lepší, z moderních materiálů? Něco, kam se bezvládně skácím po divoké večerní pitce na zahradě a nebude na mě pršet?

03. listopad 2023
Autor: Robert
Zobrazení: 410

Slyšeli jste někdy výraz ”vyvýšený záhon”? Já teda nikdy, ještě bych tak pochopil, co je záhon a čím se liší od regálu v Bille, ale vyvýšený? Proboha jako k čemu? Připomíná mi to ”ztracené bednění”, které jsem taky nikdy nepochopil. K čemu je bednění, když se nakonec ztratí? A k čemu je záhon, kam se leze do kopce? Naštěstí jsem nikdy nemusel o těchto otázkách moc dumat, protože ani jedno se mě netýkalo. Až jednou...

05. květen 2023
Autor: Robert
Zobrazení: 530

Já jsem nikdy nechtěl mít zahradu, ani barák a už vůbec ne stodolu, protože to zavání černou dírou na peníze a hlavně prací. A to je něco, co se mi teda nikdy dělat nechtělo, pracovat a ještě k tomu rukama. Jenomže, teď už je to, co já chci úplně jedno, protože ve stodole se musí udělat pořádek, jestli se nechceme nechat zavalit bordelem.

13. leden 2023
Autor: Robert
Zobrazení: 356

Jednoho krásného slunečného dne na zahradě jsem se pěkně protáhl, pohledem zkušeného sedláka přejel pozemek, zhodnotil, jak máme všechno pěkně udělané, stromy tu nějaké ještě jsou, tráva je zelená, plot a stodola stojí, otravný hmyz lítá kolem, ti blbí ptáci kolem pořád řvou, okolní zvířata smrdí furt stejně a ohniště je taky na svém místě. Co víc by si mohla taková parodie vesničana, jako jsem já, ještě přát? 

29. červen 2022
Autor: Robert
Zobrazení: 513

Každá zahrada by podle mě měla mít nějaký zahradní domek, kam by se daly uklidit konve, rýče, lopata, židle a spousta dalších drobných nesmyslů, které jsou na zahradě potřeba. Jenže... kde se takové domky berou, to si to každý staví sám nebo existují nějaké hotové? A jak se to staví? Jenom tak na zem nebo musí být nějaké základy? Zase jen otázky, samé otázky a řešení nikde. Musím sehnat někoho, kdo tomu rozumí.