locatoweb

Rumunsko - Transylvánské alpy

Autor: Robert
02. srpen 2016
Zobrazení: 4919

transfagarasanJak to tak vypadá, máme jakýsi deficit cestování. Za sebe můžu říct, že mi dost chybí projet se konečně na motorce - ano, najel jsem skoro 8.000 km, ale všechno bohužel po rovině. Chtěl bych se projet zatáčkama, aspoň občas tu motorku trochu naklonit a naučit se tak znovu řídit. A taky sjet gumy trochu jinak, než na placku.

Musím přiznat, že i když nedávno uplynulý výlet po Skandinávii byl dlouhý, byl také dost nudný, co se týče jízdy na motorce. Polsko, celé Pobaltí, Finsko a švédsko byla cesta jenom po rovině a tak mě napadlo se ještě trochu projet, podívat se na nějaké hezké místa a trochu si užít kopečky. A tak padla volba na Transylvánské alpy v Rumunsku.

Konkrétně na pohoří Fagaraš, kde bychom chtěli projet "legendární" transfagarašskou dálnici, podívat se na pravý hrad hraběte Draculy (ano, existuje i levý, ten je dokonce známější) a jako bonus si ještě projet prý krásnou horskou silnici Transalpina, kterou prý snad místní nazývají Cesta králů.

A tak se teda v sobotu, 6. srpna vyjedem ještě trochu na pár dní provětrat a třeba i něco vyfotíme. Když to půjde dobře, někde po cestě bychom měli potkat Jirku, mého starého známého, který se mnou před dvěma lety projel kus Balkánu.

Takže nás bude moc a nemusíme se ničeho bát. Ani Draculy.

Komentáře  

# Petr 2016-09-10 16:51
Ahoj, podle fotek bych řekl, že jste celou Transalpinu neprojeli, protože jste z ní uhnuli na DN7A k přehradě Lacul Vidra. Ten nejhezčí úsek do nadm. v. asi 2000m vede dál po DN67C.
Odpovědět
# Robert 2016-09-12 08:23
Ahoj, máš pravdu, je to vidět i v trase (nahoře v odkazech Mapy). Všechno prostě projet nejde a my chtěli vidět i život mimo hlavní cesty...
Odpovědět