locatoweb

Kolem Velké Javořiny

Autor: Magda
12. říjen 2010
Zobrazení: 1904

Takové krásné dny, babí léto plné sluníčka - kdo by tomu odolal.....

Ani Radek neodolal a mailíkem přišla hláška, že plánuje o víkendu vyjížďku....a kudy jinudy, než po krajině, kterou zná a je mu blízká.

Takže: Moravsko-Slovenské pomezí, aneb kolem Velké Javořiny.

S Robertem jsme neměli moc o čem přemýšlet - pokud vyjde počasí, pojedeme. Kdo ví, kolik pěkných dní na projížďku na motorce letos ještě bude, a navíc ani jeden z nás tento kraj příliš nezná, takže bylo jasno.

Sraz byl naplánovaný v sobotu na desátou dopolední u známých v Ostrožské Nové vsi - Chylicích. Dorazili jsme jen asi se 40-ti minutovým zpožděním, jednak jsme trochu brzdy (občas), trošku nás zdržel Honzík (Honza GS), jelikož prchal z práce a kapánek se mu to zašprtlo přítomností šéfa :-) a pochopitelně nás brzdila děsná mlha..... :-)

Ale ničemu to nevadilo, i tak jsme u Veroniky a Radka v klídku vypili kafe a čaj, ochutnali lahůdky paní domu a neřidiči (tj. já a Veronika :-) ) se posilnili nějakou tou slivovičkou. Už tohle předznamenalo, v jakém duchu se dnešní vyjížďka ponese - prostě „na pohodu“.
Tak se nás nakonec sešlo 5 motorek a 7 lidiček: Radek s Veronikou, Komaiz a Slávek (silná klika z Kroměříže), Honza a Robert s mou maličkostí (tedy zlínské zastoupení).

Vyrazili jsme z Ostrožské Nové Vsi směrem na Ostrožskou Lhotu, Blatnickou horu s kaplí Sv.Antonínka (krásné místo, které jistě stojí za bližší průzkum a načerpání atmosféry) do Blatnice pod Sv.Antonínkem (opět lákavé místo - již několik let si dopřávám místního vína ze sklepa od Vyskočilů) a dále přes Suchov do Nové Lhoty. Tady nás zlákaly nádherné sluníčkové výhledy- tak jsme dali první přestávku u nově budované sjezdovky.

Cesta dál pokračovala po opuštěné silnici na Slovensko do Staré Turé, dále směr Myjava, odtud do Brezové pod Bradlom.Pro většinu z nás následovalo překvapení - Bradla v plné travertinové monumentálnosti - prostě mohyla gen.R.štefánika, veliká, bílá a majestátní. A výhledy, výhledy, výhledy.... a taky teploučko, takže jsme většinou slupovali nějaké ty vrstvy, které jsme si ráno oblíkli do mrazivé a vlezlé mlhy.

Z Brezové nás Radek vedl údolím zpět do Staré Turé a na Velkou Javořinu, kde jsme si dali pozdní oběd na Holubyho chatě, a to prosím pěkně i s papouškem:-). Byl to parádní kousek, a ten hlas.....!!

Po obědě většina z nás „vyběhla“ na kopec k vysílači (vždycky se najde někdo, kdo prostě „nerad chodí“.....) a podle Veroniky a Radka jsme měli štěstí, jelikož nahoře vůbec nefoukalo a bylo nádherně teplo.... Tady nám ty výhledy trošku kazila mlha v údolích, zejména na české straně, ale opravdu je trošku....
Osedlali jsme stroje a z Javořiny se vydali zkratkou po modré turistické na zpáteční cestu - tentokrát přes Bzince pod Javorinou, Strání, Slavkov, Hluk až do Ostrožské Nové Vsi. To už sluníčko zapadalo a rázem se do nás dala zima. V Ostrožské jsme se už jen chvíli zastavili, rozloučili se a Zlín i Kroměříž se vydali k domovům.
No a jaké to bylo?

Prostě pohodička, GSíčka šlapala, nikdo se nikam nehnal, zastavilo se na „kochačku“, na kus řeči nebo na cigárko, motorky jely spořádaně tak, jak to má být... A Radek vybral skvělou trasu, nikde se nekufrovalo ani nehnalo, města jsme skoro nezahlídli a sluníčko se na nás dívalo celou dobu a drželo nám palce.
Takže už teď máme s Robíkem svrbění, jakou že to trasu vymyslíme po „Zlínských silničkách“ příští rok zjara.....

 

 

 

Zbytek fotek jako obvykle v galerii.