Kufr

Autor: Magda
11. srpen 2010
Zobrazení: 2085

Tak se to blíží, první dovolená na gesíčku. A moje úplně první na motorce.

Jenže většinou nejde nic tak jednoduše, jak bychom si přáli - z motorky teče olej (ach ty vady materiálu) a byla svěřena do péče Honzíka. A Bystřa se s kufrem stále nehlásí, i když už dávno prošel slíbený termín. A aby toho nebylo málo, Robert musel reklamovat přilbu, nějak podivně popraskaly podstatné plastové součásti a postupně upadly :-) No, pokud si na reklamaci nechají 30 dní, asi pojedeme na Slovensko autem…ach jo.

Ale začátkem posledního předdovolenkového týdne se začalo vyjasňovat - Bystřa se hlásí, že kufr je hotový, jen ho nakomaxitovat, já se konečně rozhoupala a koupila si "pořádné" kalhoty - prostě v džínách to už dál nešlo :-), a v motoprodejně se rozhodli pro dobrý skutek: našli ještě jednu přilbu velikosti XL a přistoupili na výměnu zboží. Tak to bychom měli.

Zbývá ještě motorka - jenže Honzík je prostě skvělý a ve čtvrtek odpoledne je gesíčko nachystané k jízdě - nikde ani šmouha po oleji, deklík je jako nový. Robert operativně volá Bystřovi a po páté hodině vyrážíme směr Velká Bystřice.

Jediné, co nám trošku kazí náladu, je předpověď počasí - napjatě ji sledujeme skoro celý den, ale ani radar ani model se tentokrát nerozcházejí v názorech - večer má pršet, hodně….hmmm. Ale tak už to chodí… Vyhrabala jsem doma nějaký starý zelený gumák, ve kterém jsem chodívala se psy na deštivé procházky, pokochala se novýma kalhotama :-) a přestříkla je sprejem proti vodě a už je tu Robert - vyrážíme.
Cestu už máme projetou, kromě jedné zákeřné odbočky jsme ji zvládli bez zaváhání, ostatně na plánovanou dovolenou jsem byla určena do funkce navigátora :-) a je třeba se procvičovat. Jediný nepříjemný "kousek" je průjezd Přerovem, ale zatím jsme nepřišli na způsob, jak se mu vyhnout a nenajet navíc 30km.

Bystřa už nás očekává… a jde se na to.

 

 

 

Odšroubovat držák, který mi doposud sloužil jako pidiopěrka na záda.

Namontovat držák pod kufr. Trošku problém, je z osy, ale Bystřa je silný chlap a Eliškovsky :-) si s tím poradil.
No a už se nese náš nový krasavec….jejda, je tedy moc krásný……ale ta barva….. ??
Co pomohlo, že jsme vybrali přesný odstín do barvy motorky, když ho pak v práškové lakovně neměli a operativně vybrali jiný - a moc to nevyšlo. Je to taková divně vyblinkaná modrošedá, kam se jen hrabe na stříbřitou barvu gesíčka….

Jenže venku se pomalinku šeří, obloha se zatahuje a dovolená bez kufru…:-(…..není na výběr. Přišroubování už nebyl problém, snad jen s horším přístupem k matkám, ale pomohly menší ženské prsty a konečně vidíme gesíčko v plné kráse. Je stále větší šero, tak se ani ta barva nezdá tak hrozná, a jelikož začíná pršet, vyrovnáme se s Bystřou, oblíkneme pláštěnky a asi kolem osmé vyrážíme směr Zlín.
Tentokrát už nás žádná odbočka nepřekvapila a nezklamali ani meteorologové - lilo jako z konve celou cestu až domů.

Legenda:

dovolená - plánovaná dovolená s ježděním na motorce v tatrách, galerie tady
gesíčko - cestovní enduro BMW R 1150GS, královna mezi motorkama
vytékající olej - lehce prasklý přední kryt motoru, pravděpodobně výrobní vada
Honzík - velice ochotný kamarád s dílnou a zlatýma rukama
Bystřa - výrobce hliníkových kufrů BEGR
přilba - výklopná přilba Astone
motoprodejna - prodejna doplňků ve Slušovicích
nakomaxitovat - udělat povrchovou úpravu
Přerov - město s prima obyvateli
Eliška - Eliška Pomořanská, ohýbačka mečů
Zlín - dřív město Tomáše Bati, teď pomník nevkusu a velikášství
meteorologové - ti, co tomu rozumí. Všichni je dobře známe.
 

Robert