locatoweb

Úprava přilby Schubert C3 pro instalaci intercomu Interphone F4

Autor: Robert
14. květen 2012
Zobrazení: 2744

Koupil jsem si konečně pořádnou přilbu.

Jenže ejhle - jak k ní uchytím stávající interkom Interphone F4? Respektive uchytit půjde, ale drát, který vede zevnitř přilby od sluchátek k modulu není kudy vést.


Schubert C3 je totiž tak dobře udělaná a utěsněná přilba, že je v podstatě nemožné ten drát nějak šetrně vyvést ven. Vím, že existuje způsob, jak ho hrubou silou procpat pod límcem (jak je vidět na přiloženém obrázku), ale tento způsob se mi zdál trochu nešťastný, nehledě na to, že by se mohlo něco zbytečně zlomit (drát, límec) a tak jsem hledal nějakou jinou možnost.

 

Originál intercom od Schubertha je řešený tak, že celá souprava je umístěna přímo v límci, nikde nic tedy nevede ven vně přilby. Začal jsem tedy přemýšlet nad tím, že ideální způsob by byl tak udělat díru do toho límce a vyvést drát tudy. Jenže - nebude se pak ta díra zvětšovat? Nebude se párat dál a nakonec se rozpadne celý límec?

A v tuto těžkou a neřešitelnou chvíli mě napadla spásná myšlenka: zkusím se poradit s Magdou.

Dáme jí teda slovo:

"Milí sportovní přátelé :-)

Je třeba do límce vyšít tzv. knoflíkovou dírku, která by nám měla zaručit, že se nebude límec dál párat, narozdíl od obyčejné díry. Půjdem na to takhle:

  • polstr kolem krku se celý vyndá. Po obvodu je plastový lem, za který se polstr upevňuje k přilbě.
  • určíme si na polstru místo, kterým by měl drát od intercomu procházet - v případě instalace Intephone F4 je to asi 8 cm o předního kraje polstru.
  • polstr tvoří z jedné strany jakási koženka a z druhé strany měkká látka, uvnitř polstru je měkká výplň. Tu se pokusíme odsunout ke středu, tzn. oddálit od plastového lemu - to proto, abychom při prošívání šili v podstatě jen horní a spodní látku, nikoli vnitřní měkkou výplň (zbytečně bychom prošívali tlustou vrstvu. Pro protažení drátu stačí otvor délky asi 1,5 cm. Vzdálenost dírky od plastového lemu je asi 0,8 cm.
  • pak postupujeme stejně, jako když se obšívá knoflíková dírka –- nejdřív provedeme obšití pomyslného otvoru, klasicky jehlou a běžnou nití. Otvor zatím neděláme!! Koženka i spodní látka se prošívají velmi dobře. Koženka se netrhá, ale přesto je lepší zvolit jehlu bez velkého ouška - pro jistotu.
  • po prošití prořízneme látku stejně jako knoflíkovou dírku - nejlépe ostrým nožíkem na prkýnku nebo přímo řezáčkem na dírky (je součástí výbavy každého šicího stroje nebo švadleny), a to v místě plné čáry na obrázku.
  • polstr nasadíme do přilby a protáhneme drát intercomu - a je to hotové :o))


 

 

 

Poznámka:

Celá operace mi trvala asi 10 minut, není to nic složitého a každá zručná švadlenka nebo švadlenek to zvládnou. Největší obavu jsem měla z toho, že se koženka bude nějak trhat, jakmile ji prošiju jehlou, ale vypadá to, že pánové z Německa použili kvalitní materiál, takže to bylo v pohodě.
Pokud by s tím měl někdo potíže, stačí zaslat polstr a informace o intecomu a za drobnou úplatu to vyřídíme :o)

Za sebe můžu říct, že se mi tato úprava velice líbí, je taková čistá, nikde nemusím nic lámat ani ohýbat a dírka se nepáře. Samozřejmě - uvidíme, jak to dlouho vydrží, ale zatím dobrý! :-)