locatoweb

Oni to snad s tou Skandinávií myslí vážně....

Autor: Robert
29. červen 2016
Zobrazení: 1911

Lidové vozidloUž to tak opravdu vypadá. Tak nějak jsem do posledních dnů doufal, že to Hanku a Honzu přejde a najednou řeknou "Hele, my jsme si z tebe celou dobu dělali srandu, jedeme se válet k moři!", ale neřekli. A bohužel, jak to tak vypadá, ani to říct nechtějí. A tak teda platí to, co jsme psali kousek níž - v sobotu 2.7. vyrážíme, a to za každého počasí.

Hodně lidí se mě ptá, jestli to opravdu myslíme vážně. No já nevím, jak ostatní, ale já vážně nic nemyslím. Mně to totiž ještě pořád nedošlo, já jsem ve stavu, kdy si říkám, že jedeme na pěknou vyjížďku. Nic jsem neplánoval, ani jsem nic zvláštního nechystal - teda, přiznám se, oproti jiným výletům jsem koupili něco málo jídla, nafukovací karimatku a vzali jsme si teplé spacáky. Co se týče "traktoru", tomu jsem vzal na cestu jenom 2 litry oleje, pár náhradních pojistek a lepení na gumy (se kterým stejně neumím zacházet). Stejně bych to asi nijak zvlášť moc nikde neopravil a navíc jedeme (aspoň doufám) do civilizace a ještě k tomu na tom bájném BMW, které se přece nemůže pokazit. K tomu jede Honza autem, je to Volkswagen, taky německé, takže se tomu taky budou poruchy vyhýbat jako Lumík kříži. Co víc si přát?

Cesta nebo spíš představa cesty zatím zůstává stejná, tedy i těch 23-25 dní. Hanka našla v mapách nějaké kempy, ale ty stejně nejsou závazné, protože nikdo z nás neví, kam dojedem. Jediné, co jsme si zařídili dopředu, je zaplacený trajekt z Tallinnu do Helsinek, ať máme aspoň nějakou jistotu. Já vím akorát to, že v sobotu ráno vyjedem a po asi 200km bychom měli dojet do Osvětimi. A dál se uvidí.

Posledních pár dní jsme sledovali předpověď počasí pro Nordkapp - je to v pohodě, pořád tam hlásili 5 stupňů, až poslední týden se to zvedlo na 10, což mě trochu uklidnilo. Díval jsem se totiž přes víkend na film souseda z garáže, který na tom konci byl před dvěma lety a některé věci se mi tam moc nelíbily. Jedna z nich byly černé všudypřítomné houfy komárů a druhá počasí - sníh, teploty kolem nuly a deště. Takové počasí se nám, doufám, obloukem vyhne, protože si neumím představit spaní ve stanu v nule stupňů, napuchlý k nepoznání od štípanců komárních. Ještě bychom se mohli něčím nakazit, třeba tím virem, co se po něm zmenšuje hlava nebo co....

Nakonec, všechno je jednou poprvé, že....

Jinak jako se už poslední 2 "výlety" stalo standardem, bude tady článek, do kterého bych chtěl postupně něco napsat přímo z cesty. Na Facebooku nebude nic, protože ho nemám rád. Novinkou pro letošek je zobrazení trasy GPS, použiju k tomu telefon. Jsem zvědavý, jak to bude fungovat.

Takže už není co dodat, zbývá posledních pár dnů...