Zkusíme navštívit Bělorusko

Autor: Robert
17. červenec 2019
Zobrazení: 371

vlajka beloruskoLetos jsme kvůli mojí škole nestihli naplánovat nic většího a tak si vyrazíme jenom kousek od domu, do Běloruska. Proč zrovna tam? No... Loni se nám moc líbilo v Rusku, ale protože není tentokrát tolik času, zkusíme něco menšího. A jsem i hodně zvědavý na to, jak lidé v Bělorusku žijí a jak to tam vypadá.

Na rozdíl od Ruska se o Bělorusku tak moc nemluví a tak zatímco v hlavních zprávách v televizi je možné často vidět nějakou reportáž o tom, jak v Nigeru zachránili opičku a všichni jsou veselí až jim tečou slzičky po snědých tvářičkách a na druhou stranu jak v Rusku tloukli demonstranty obušky po hlavách, o Bělorusku se skoro nic nedozvíme. Říkám si ale, že pokud by takové zpravodajství bylo, stejně by stálo za starou bačkoru a tak bude nejlepší vzít motorku a zajet se na tu zemi podívat na vlastní oči.

Tento rok jsem už nechtěl jet s někým, koho neznám a tak jsem ve skrytu duše doufal, že náš starý známý, Vraťa, bude mít čas a chuť. Naštěstí měl, ten kluk je prostě pro každou srandu. Takže pojedem já s Hankou, jako obvykle a Vraťa. Myslím, že taková sestava úplně stačí, zvlášť po tom, co si Vraťa už zvykl na můj styl jízdy a taky na to, že po cestě moc nejíme. Ano, je to tak, pauzy sice děláme, ale restaurace nenavštěvujeme a přes den tomu jídlu moc nedáme a tak si Vraťa koupil umělohmotný příbor, nacpe vždycky kufr paštikama a když my tankujem nebo pijem kafe, zhltne konzervu s chlebem a je spokojený. Chytrý chlapík.

Protože není moc času na plánování, nějak moc to neřešíme. To loni, to byla trochu jiná legrace, ale letos předpokládám, že všechno bude probíhat podobně, jako v Rusku nebo na Ukrajině. Takže vyřídíme víza a jedem, zbytek budem řešit až po cestě.

A co chceme vidět? Něco po cestě - v plánu je nějaký národní park, válečné muzeum, pevnost, hlavní město Minsk a oblast kolem Černobylu. No a já se jako obvykle jedu podívat na lidi, jak žijí, jak bydlí a jak se tam mají.

Abych pravdu řekl, nejvíc mě láká to, že se do Běloruska skoro nedá dostat a taky tam málokdo jezdí. Země je uzavřená a jenom to, co se děje při získávání víz, by vydalo na samostatný článek. Jsem hodně zvědavý, co se bude dít přímo tam.

Оставайтесь с нами.