Tip na vyjížďku - Letní kino ATC Merkur

Autor: Robert
10. červenec 2009
Zobrazení: 1806

Autokemp na Nových Mlýnech.

Už jsem tu o tom psal, myslím, že loni nebo kdy, ale to vůbec nevadí, připomenout si tohle místo klidně můžem. ATC Merkur leží u obce Pasohlávky u vodní nádrže Nové Mlýny. V podstatě je to klasický kemp pro stany, chatky a karavany, ale ještě nikdy se mi nepodařilo si tady zamluvit nějakou chatku, vždycky byly už dávno obsazené.

Co se dá v kempu najít? No není to nic moc, pár nějakých atrakcí pro děti, autíčka, malé kolotoče, průlezky a dost. Pro dospělé je tu spousta stánků, hospod a restaurací a tobogán, který jsem nikdy neviděl v provozu, zřejmě je to už jenom vzpomínková relikvie pro pár místních pamětníků, kteří se čas od času sesednou k jeho železné konstrukci a vzpomínají na to, jaké to bylo, když tobogánem tekla teď tak drahá voda a plechy se prohýbaly pod opálenými těly víkendových výletníků....

Co tu je ale hlavně a proč jsme sem vlastně jeli, je letní kino. Teda už jsem sice viděl i lepší a hezčí letní kina, ale ono na nějakém luxusu zase tolik nezáleží, zvlášť takhle venku, v přírodě. A není nad to, když jsou máte nad hlavou hvězdy, před váma plátno, kolem čerstvý vzduch a v ruce třeba pivo nebo jinou lehkou drogu :-)

A tak jsme se s Romanem v sobotu sebrali a jeli. (No dobře, zkusili jsme to už v pátek, ale kvůli závadě na Romanovém Intruderovi jsme dojeli jen do Malenovic.) Cesta je v pohodě, přemýšleli jsme kudy to vezmeme, protože kolem Nových Mlýnů je hezky (ne nadarmo se tady natáčely Bobule), ale nakonec jsme to vzali z časových důvodů rovnou na Břeclav, Mikulov, Valtice a pak rovnou do kempu. Ani jsme moc nezmokli, jen pár kapek, což je při tomto velmi podivném počasí skoro zázrak.

Zaparkovat, vysléct věci a honem do vody! Stan postavíme později. No ale... to jako necháme motorku někde v kempu i s věcma a půjdem k vodě? No dobře, tak ne, pojedeme i s motorkama. A tak sedáme na mašiny v plavkách..... co s helmou? Není kam dát.... takže na hlavu a jedem. Polonazí kosmonauti na motorkách......
Ou, ta voda, to je paráda, zvlášť po takové delší cestě, když je dusno, slunce svítí a člověk se potí a potí.... Lahoda. Příjemné osvěžení.
Tak. Postavíme stan a jdeme prozkoumat místní hospodu, kousek od kina. Je postavená nově, je vidět, že ji sotva otevřeli, ale Černá hora by mohla být dobrá. No, nakonec tak dobrá není, zase je tu dobrá servírka a tak popijem, pokecáme a začíná kino. (mimochodem, nemůžu to nezmínit, už se mi dlouho nestalo, abych se na někoho obrátil a s vážnou tváří jí oznámil, že někoho tak příjemného a milého jsem už dlouho nepotkal. Jak říkal její kolega, je to prostě "kočička či či". Foto nemám, bo su debil.)

Hlídač č.47.... no nevím, film o tom, jak jedna ženská dokázala svou nevěrou rozvrátit vztah a dovézt to až k vraždě svého manžela mě moc nedojme, vždyť je to přece normální, ne? Nedávno se mi dostalo takového vysvětlení od jedné vdané ženy - nevěrní jsou všichni, tak jsem nevěrná i já. Úžasné, asi se půjdu oženit, když je to taková lidová zábava. No ale to je jedno, ono až tak na tom filmu nezáleží, důležitý je ten čerstvý vzduch.... a tak si dávám lahodné cigárko. A pivo. A tyčinky. A oříšky. A Romanův bůček s chlebem. Zku...ený blahobyt :-)

Druhý den ráno vypadalo počasí docela slibně, tak jsme posnídali a šli chvilku k vodě. Říkal jsem si, že přece jenom hlásili trochu lepší počasí, tak se konečně trochu opálím a chytnu nějaké ty kožní melanomy nebo jak se to dnes jmenuje. No, skoro to byla pravda, sluníčko svítilo s přestávkama celé 3 tři hodiny, pak se opět krásně zatáhlo a přišla bouřka. Musím říct, že stejně jako předchozí den i tentokrát nás nějak záhadně obešla a spadlo jen pár kapek. Je to zajímavé, možná je to tou spoustou vody, možná jsme jen měli štěstí, ale většina dost zle vypadajících bouřek nás tady, na Nových Mlýnech, obešla.

Co s načatým odpolednem? " Mohli bychom si udělat nějakou vyjížďku po okolí, je tu krásně," napadlo mě. Roman souhlasil a tak jsme pobalili věci, nachystali motorky a přišla bouřka. Hmm. Naštěstí spadlo jen pár kapek a tak jsme nakonec přece jenom vyjeli, pěkně pomaličku polehoučku, trochu zdržet auta za námi.... Kraj je to tady moc hezký, projeli jsme se přes Valtice, Lednici na Mikulov a Dolní a Horní Věstonice. Všude kolem lesy, vinohrady a docela klid, žádný velký provoz. Nakonec mě napadlo, že se zajedem ještě podívat na kopec do Pavlova - sice byla cesta trochu rozbitá, k hradu Děvín se vyjet nedá asi ani na enduru, ale zato jsme si užili moc pěkný výhled na krajinu kolem nádrže Nové Mlýny. Úchvatný výhled, takový romantický západ slunce.....

No a po návratu jsme už jen dali něco malého k snědku (tlačenka nebyla, tak jen utopenec se zvláštní porcí octa) a hurá do kina. Dnes máme jiný film - Milionář z chatrče. Dobré, dobré - už můj děda říkával, že jednou půjdu do kina na krásný barevný americký film s názvem Negři v tunelu a tento den se to zase potvrdilo. Když jsem viděl ty tmavé záběry Indů v noci, rychlé střihy z černocha na černocha a na tmavé nebe, musel jsem si vzpomenout už na Matrix (teď už nevím, jestli 2 nebo 3, navíc je to jedno), kde byla asi 20 minutová scéna černochů tančících v jeskyni. Tehdy jsem seděl v kině před širokoúhlým plátnem, neviděl nic, slyšel jenom strašný surround rachot jakési muziky nebo čeho a přemýšlel, jestli ještě může někdy být hůř. Může. Tehdy to bylo jenom 20 minut.
Jinak ten film není špatný, příběh o chlapci, který se z chatrče dostal do soutěže Chcete být milionářem a vyhrál 20 mega je dojemný, stejně jako paralelní příběh lásky, kdy se hlavní hrdina zamiluje už jako dítě a pak celý film hledá svou ztracenou dívku. To že ji pak najde vdanou za milionáře a že ho nechce, stejně jako to, že až náš hrdina zbohatne, tak ho jeho dívka zase pak chce (to je složité, co?), je už jenom klasika, kterou my, co už nám není 20 let, dávno známe.
No ještě že bylo aspoň lahvové plzeňské.....

Každopádně letní kino je příjemné, příjemné jsou i celé Nové Mlýny. Můžu tohle místo jenom doporučit a když byste k tomu všemu měli ještě příjemné počasí a příjemnou dívku, může být takovýhle víkend i začátkem něčeho dalšího.... většího.... problémovějšího :-)